Image

ЗВІТ ПРО СПІВПРАЦЮ ПРОЄКТ «ПСИХОСОЦІАЛЬНИЙ СУПРОВІД (ПСС) ДЛЯ ДІТЕЙ ТА БАТЬКІВ/ОПІКУНІВ У БУФЕРНІЙ ЗОНІ НА СХОДІ УКРАЇНИ» КАРІТАСУ КРАМАТОРСЬК З АЗК PARALLEL ЗА 2021 РІК

У 2021 році компанія «Параллель» почала надавати паливну підтримку проєкту «Психосоціальний супровід (ПСС) для дітей та батьків/опікунів у буферній зоні на сході України» Карітасу Краматорськ в межах акції – «Авто Добра». Територіально цією ініціативою було охоплено 6 локацій, це населенні пункти буферної зони: с. Верхньокам’янське, с. Званівка, с. Берестове, с. Орлівка, смт. Миронівський, с. Луганське. За звітний період завдяки компанії «Параллель» було здійснено 25 виїздів, під час яких проведено 41 активність, більш ніж для 500 дітей, які проживають на навчаються у прифронтових селах.

В рамках цієї співпраці було зроблено багато добрих справ. Основні напрями та  форми роботи ми пропонуємо розглянути детальніше.

Так, з метою формування в учнів ціннісних орієнтацій, розширення знань про види емоцій та їх загальну характеристику, їх значення в житті людини та стимулювання дітей до розвитку емоційного інтелекту, практичний психолог проєкту Марина Мартиненко провела цикл занять для учнів молодшої ланки проєктних локацій “Світ моїх почуттів”.

Окрім того, завдяки акції «Авто Добра», була організована практична групова робота з елементами тренінгу «Скарбничка моїх ресурсів»  для учнів старших класів. Ми говорили про природні реакції на стресові події та методи розслаблення. Вивчили, що робити та як надавати допомогу при основних стресових реакціях. Навчилися відстежувати власні стани. Варто зазначити, що психолог надав учням школи не лише необхідні знання,  але й методи психологічної саморегуляції. Діти були активними та зацікавленими.

Відзначмо, що індивідуальне консультування було важливим напрямом роботи психолога під час реалізації акції «Авто Добра». Координатор проєкту Євген Кулік зазначає: «Психолога у маленьких сільських школах не має, тому запит на психологічну допомогу учасникам навчально-виховного процесу є постійно.  Діагностична робота, корекційні заняття, тренінги, ресурсні заходи, групові зустрічі для батьків, супервізії для педагогів, – такий широкий спектр задач стоїть перед спеціалістом проєкту «Психосоціальний супровід (ПСС) для дітей та батьків/опікунів у буферній зоні на сході України». Завдяки компанії «Параллель», з’явилася можливість частіше відвідувати локації, швидше реагувати на запити та допомагати дітям».

Також цінним і важливим була допомога «Авто Добра» у проведенні літнього таборування. Рухливі ігри, спортивні змагання,  психологічні та арт-терапевтичні заняття , творчі майстер класи  радували хлопчиків і дівчат протягом літа. «Створюючи заходи чи заняття для дітей, ми робимо їх такими, якими їх надовго запам’ятають. Нові враження, яскраве літо і відмінний настрій – Карітас разом з  «Авто Добра» подбали про це!», – ділиться соціальний працівник проєкту Людмила Шевченко.

Для того, щоб діти легко й невимушено засвоїли моделі безпечного та змістовного дозвілля фахівці Карітас організували та проводили ряд  занять, які гармонійно поєднали в собі елементи розвитку, розваг, інформування та навчання на тему «Веселе літо – здорові діти». Дбайливі працівники Карітас, тепла атмосфера, сприяли тому, що діти відчувати себе в безпеці. «Ми дбали про інтереси дітей, робили їх літо наповненим і чудовим. Діти грали, розвивалися,  займалися тим, що їм подобається», – ділиться соціальний працівник проєкту Ірина Гусєва.

Ще одним важливим завданням була дистриб’юція рюкзаків та канцелярського приладдя в межах традиційної благодійної ініціативи «Шкільний портфелик» до шкіл на лінії бойового зіткнення. «Авто Добра» доставило 245 шкільних портфеликів, наповнених всім необхідним для навчання: ручками, зошитами, олівцями, фарбами, матеріалами для творчості до 6 навчальних закладів буферної зони. Співробітники проєкту у святковій атмосфері вручили дітям ці набори.

Деякі додаткові зауваги щодо доставлення необхідного обладнання для функціонування просторів Карітас. Проєкт «Психосоціальний супровід (ПСС) для дітей та батьків/опікунів у буферній зоні на сході України» Карітасу Краматорськ спільно з компанією «Паралель» привіз до творчих кімнат необхідне обладнання та матеріали для занять.

Дякуємо нашим паливним партнерам, компанії «Паралель»  https://www.facebook.com/parallel.ua за спільну реалізацію акції «Авто Добра» тільки разом ми матимемо можливість робити більше важливих та корисних справ та надавати ще більше допомоги, тим хто потребує.

Categories: Новини

Залишити відповідь