Image

Підсумки «Школи волонтера» 2019

Програма фонду по роботі з волонтерами включає три важливі аспекти: залучення, підтримку та навчання. Саме останньому компоненту слугує серія тренінгів «Школа волонтера», що вже стала постійною ініціативою Простору підтримки.

«Школо волонтера» — це унікальний освітній продукт, який дозволяє за невеликий часовий відрізок охопити великий обсяг інформації, а також на практиці відпрацювати базові навички, що потрібні досвідченому волонтеру. Саме це дозволяє випускникам після навчання не тільки брати участь в благодійних ініціативах, а й організовувати власні. 

В цьому році заняття проходили одночасно в Краматорську та Слов’янську. Їх кураторами були Ольга Єфімова, фахівець по роботі з волонтерами, та Тамара Кочоєва, соціальний педагог Простору підтримки.

В рамках курсу було проведено 11 занять та охоплено наступні теми:

 1. Милосердя, альтруїзм та благодійність – передумови волонтерства. Хто такий волонтер?
 2. Робота в команді та ролі, що існують.
 3. Особливості роботи волонтера (робота в умовах вуличного простору, етичні стандарти спілкування з людьми з інвалідністю та похилого віку).
 4. Профілактика емоційного вигорання.
 5. Етапи планування та умови проведення благодійного заходу.
 6. Проектний менеджмент.
 7. Соціальні права.
 8. Конфлікти. Способи вирішення конфліктних ситуацій в волонтерській групі. 
 9. Основи першої домедичної допомоги.
 10. Івент-менеджмент та комунікація.
 11. Мотивація в волонтерстві.

До проведення занять залучались не тільки фахівці Карітасу, але й представники партнерських організацій, які охоче передавали свої знання та навички (наприклад,  Анна Нємцова з Центру психосоціальної адаптації допомогла з проведенням заняття з першої домедичної допомоги).

В третьому сезоні навчання успішно завершили 40 осіб! Ми пишаємось всіма випускниками курсу та радіємо, що допомогли активним громадянам отримати нові корисні знання, що послугують їм в здійсненні соціально важливих ініціатив.

Цей сезон школи реалізується за фінансової підтримки Управління у справах сім’ї та молоді Донецької обласної державної адміністрації в рамках обласного конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка на 2019 рік.

Categories: Новини

Залишити відповідь