Image

«Арт-годинка» в «Карітас Краматорськ» для дітей від волонтерів-психологинь

Сприяти релаксації та соціально-психологічному відновленню дітей через арт-терапію — саме таку мету поставили собі волонтери-психологині, які працюють з відвідувачами Центру для дітей та молоді БФ «Карітас Краматорськ».

Ініціативу запропонували самі волонтери, вона отримала підтримку спеціалістів фонду.  Так з’явилась «Арт-годинка».  Вже майже 4 місяці волонтери зустрічаються з дітьми раз на тиждень в онлайн форматі, і разом виконують арт-терапевтичні вправи з малювання. Зустрічі організовані таким чином, що дітям не треба довго готуватись. Кожне заняття має нову тему, і вибудоване, немов маленька подорож. Це дає змогу дітям відволіктись, але разом з тим, прожити в безпечному форматі за підтримки психологинь всі свої емоції та переживання.

Ми попросили волонтерів-психологинь, Маргариту Бабак та Катерину Рябокінь, студенток 4 курсу Національного університету біоресурсів і природокористування України, відповісти на декілька питань щодо їх ініціативи та ділимось відповідями.

Розкажіть, будь ласка, чому вирішили долучитись до ініціативи?

Маргарита: Вирішила долучитись до ініціативи, бо мені було дуже цікаво попрацювати з дітками та допомогти їм «вилити» свої емоції, переживання, думки за допомогою арт-терапії.

Катерина: Мені завжди хотілося бути частинкою доброї справи, бути корисною та приносити радість (особливо діткам) і коли мені випала така нагода, я навіть не сумнівалася. Мені імпонує дана ініціатива з приводу допомоги людям, які цього потребують.

Чого нового ви навчились?

Катерина: Звичайно, я підвищила свій рівень комунікації з дітками, навчилася більш глибоко їх розуміти, їхні бажання та думки.

Маргарита: Для себе я навчилась креативності, бо кожне заняття треба продумати й зробити так, щоб воно було цікавим! Також я вчусь опановувати роботу з різними методиками. Бо в інструкціях до методик все легко та ідеально, а от вже на практиці треба вміти швидко включатись, ловити певні моменти, а цьому треба вчитись.

Чи є бажання далі волонтерити? Якщо так, то як на нього вплинула ініціатива?

Маргарита: Так, гадаю вплинуло! Мені запропонували взяти участь в благодійному аукціоні, всі кошти підуть на ЗСУ. Для нього мені потрібно було підготувати (а точніше розмалювати) артилерійську гільзу. Тому проводжу для себе таку «Арт-годинку».

Катерина: Так, дуже вплинуло, хотіла б ще більше займатися волонтерською діяльністю. Якщо випаде ще така нагода, я обов’язково скористаюся, в планах у майбутньому створити свою благодійну організацію для допомоги людям, які цього потребують.

Ось такі чудові волонтерки-психологині допомагають нам в роботі з дітьми, а інколи вони й сами ініціюють та впроваджують нові та креативні формати роботи. Ми ж пишаємось, тим що вони обрали БФ «Карітас Краматорськ» для реалізації своїх ідей!

Categories: Новини

Залишити відповідь