Image

Історія Наталі Слободян та її інклюзивної гончарної майстерні

«Всі знайомі казали, що з мого задуму нічого не вийде, але я вірила в протилежне», — каже Наталя Слободян, засновник ГО «Сила батьківських можливостей», та  керівник інклюзивної гончарної майстерні в Краматорську, яку вона відкрила завдяки міні-гранту на розвиток громадських ініціатив від БО «БФ «Карітас Краматорськ» у 2019 році.

Особливістю майстерні став не тільки її творчий напрямок – гончарна справа, але й інклюзивність, оскільки передусім вона запрацювала, щоб допомогти в соціалізації дітей з інвалідністю. Будучі мамою дитини з інвалідністю, авторка ідеї гончарної майстерні дійсно розуміла, як не вистачає подібного творчого простору в місті. Там діти не тільки весело проводять час, але й отримують корисні навички, що допомагатимуть їм в подальшому житті.

Ідею власної соціальної ініціативи Наталя «виношувала» багато років, навчаючись та готуючись до її реалізації паралельно з пошуком можливості для придбання обладнання. Вона знайшла приміщення, домовившись на невеликий час про заняття з Краматорською бібліотекою ім.Чехова, паралельно Наталя підвищувала свій рівень знань – активно співпрацювала з фасилітаторами Простору підтримки, отримуючи від них необхідні навички для розвитку власної громадської ініціативи. Проектний менеджмент, бюджетування, планування проектної діяльності – ці складні поняття стали для неї буденністю, щоб нарешті отримати омріяний грант та придбати необхідне для старту устаткування. Всього майстерню відвідало близько 50 дітей, але це ― лише початок.

Керівниця гончарної майстерні може впевнено відповісти на питання «Чи є «життя» після закінчення гранту?». Вона каже про це наступне: «Звісно є! Після того, як я перемогла перший раз, «запалала» бажанням брати участь ще в інших програмах та розвивати свою майстерню».

Вже скоро Наталія планує переїзд до окремого приміщення, яке обіцяють виділити, як результат перемовин з місцевою владою, а також ГО «Сила батьківських можливостей»веде переговори з Міжнародними організаціями для придбання додаткового обладнання, щоб зробити майстерню ще цікавішою для маленьких відвідувачів.

Categories: Новини

Залишити відповідь