Image

«Гроші за роботу»

Проект «Простір підтримки» серед основних напрямків своєї діяльності виділяє допомогу людям, що через життєві негаразди опинилися в важких життєвих обставинах. Серед їх головних проблем майже завжди є відсутність коштів для задовільнення елементарних базових потреб (їжа, ліки, оплата житла та комунальних послуг) та великі проблеми з пошуком місця працевлаштування. Саме тому проектом було передбачено та впроваджено ініціативу «Гроші за роботу». 

Протягом двох місяців люди зі складними життєвими обставинами мали змогу виконувати соціально корисну працю та отримувати за неї гідну винагороду. Загалом участь у програмі прийняли 20 осіб. Працювали підопічні фонду у партнерів ініціативи ― в Донецькому обласному соціальному центрі матері та дитини (м. Дружківка), Краматорському міському центрі соціальних служб для сімей, дітей та молоді, Державній реабілітаційній установі «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» , комунальній установі «Територіальний центр соціального обслуговування» (м. Слов’янськ), а також допомогли Благодійному фонду «Друг» та громадській організації інвалідів з вадами зору з дитинства та загального захворювання «Дотик» (м. Слов’янськ).

Учасники про ініціативу кажуть, що «Вона допомогла зробити важливий крок в поверненні до нормального життя та вирішення існуючих проблем». Досвід, який підопічні отримали від участі допоміг не тільки здобути нові або відновити професійні навички, а й зрозуміти важливість кожної особистості для нарощення потенціалу та сталого розвитку нашої громади. З іншого боку, такий компонент проекту сприяв тимчасовому вирішенню проблеми працевлаштування та зменшив потребу подальшої гуманітарної допомоги для підтримання необхідних умов життя через брак коштів.

Партнери проекту виділяють в учасниках такі якості, як завзятість, працелюбність, наполегливість та бажання навчатись нового. Під час одного з моніторингових візитів, ми почули прекрасну думку, що «В цих людей очі «палають», вони неймовірно раді працювати та бути корисними, це бачать усі оточуючі». За 2 місяці роботи жодного прогулу чи якихось інших ускладнень, що свідчить про всю відповідальність, з якою підопічні проекту підійшли до роботи. Отже, наразі, отримали лише позитивні відгуки та бажання впроваджувати такі ініціативи й надалі. Фахівці кризового центру Простору підтримки бачать позитивні зміни у житті свої клієнтів після участі в програмі. Тому ми і надалі будемо працювати над допомогою всім внутрішньо переміщеним особам та місцевим мешканцям, які потрапили в скрутне становище. Працюючи разом ми спроможні вирішувати проблеми та діяти для процвітання нашої громади!

Categories: Новини

Залишити відповідь