Image

Схід і Захід разом, або Хроніка натхнення, народженого у Львові

7-10 серпня у Львові, в селищі Брюховичі, відбувся навчально-реабілітаційний тренінговий курс для вчителів і батьків зі Сходу України.

Цільову аудиторію тренінгу склали директори, завідувачі, вчителі, вихователі, а також аніматори та психологи. Ті, хто вперше приїхав до славного міста Лева, а також ті, хто вже встиг побувати в ньому й відчути закоханість та захоплення ним, відкрили для себе багато нового й цікавого. Спілкуючись, запрошені гості захоплювали новою інформацією, ділилися досвідом. По тому, як горіли їх очі, можна було з упевненістю говорити, що це не лише їх робота – це все їх життя! Присутні надихали одне одного, обговорювали співпрацю та взаємодію, будували плани на майбутнє. Три дні пролетіли, як один день.

День перший

Оксана Сенчук ознайомила учасників з проектом, розповіла про програму заходу. Не зважаючи на втому прибулих, відбулося знайомство й активний діалог. О. Петро Майба акцентував увагу на цінності для суспільства кожної людини, на безумовній повазі до неї. Наголошено на важливості спільноти для людського зростання. Прості речі привертали до себе увагу та розкривалися з нового боку. Натхнення і старанність ведучих вселяли віру у власні сили.

Недільна літургія дала можливість поспілкуватися з Богом і відчути себе рідним у незнайомому місці. Подорож до Львова, екскурсія, вечеря в їдальні УКУ, спілкування з батьками та вчителями міста – таким був завершальний етап першого дня. Неможливо словами передати всіх емоцій і захоплення, які відчуваєш, коли знаходиш однодумців, коли з душі йдуть страхи, і народжується хвилювання від наступної зустрічі. Скільки тепла та любові отримуєш при цьому, стільки ж хочеться віддати їх співрозмовнику, оточенню, рідному місту та всій країні.

День другий

Літургія, сніданок і знову захоплюючий світ тренінгу. Цей день поєднав у собі досвід християнської асоціації батьків «Алетея» (Оксана Кочерган, Оксана Сенчук), створення атмосфери позитивної взаємодії в освітньому процесі (Оксана Сенчук). Завершальний етап – психологічна допомога в травматичних життєвих ситуаціях як ресурс освітньої діяльності (Божена Мілян).

Досвід, позитивні емоції та відповіді на велику кількість питань. Присутні активно розглянули свої ресурси та дійшли висновку, що кожен з учасників має великий ресурс, який не завжди використовується, про який не кожен навіть здогадується. Кожному психолог допоміг розкрити і збагнути, як його слід використовувати для допомоги собі й оточуючим.

День третій

Спілкування з представниками авторської школи «Тривіта» – навчально-виховного закладу І-ІІІ ступенів духовно-морального спрямування. В основу його діяльності покладено концепцію розвитку, який має на меті співпрацю між школою-родиною-церквою. Учасникам тренінгу була запропонована ознайомча презентація роботи школи, практичні заняття, веселі вправи, роздано цікаві матеріали, які кожен міг забрати з собою.

Другий етап третього дня був присвячений бесіді з конфліктологом (Ірина Матийко), методам вирішення конфліктів у виховній діяльності. Тренер працювала згідно з заданим планом, а також активно взаємодіяла зі слухачами.

Завершальний день

С. Георгія Пріпутніцкая провела бесіду про основи духовного оновлення. Теплота, сердечність і духовність сходили від сестри та наповнювало душу кожного з присутніх.

Учасники тренінгу отримали сертифікати та настанови на подальшу роботу.

Гості зі Сходу країни висловили щиру подяку приймаючій стороні, «Чоловічому монастирю» й окремо о. Полікарпу за надзвичайну гостинність.

Щасливими повертались додому аніматори “Просторів, дружніх до дитини” та психолог «Карітас Краматорськ»: можливістю збагатити себе натхненням, поринути у світ корисних знань, відчути тепло сердець та чуйність львів’ян вони зобов’язані директорові фонду о. Василю Іванюку.

Олена Селіванова, психолог Карітас Краматорськ

Categories: Новини

Залишити відповідь