Image

У Сєвєродонецьку дітей лікують за допомогою унікального музичного інструменту

Проект «Простір, дружній до дитини» (ПДД) від «Карітас» налічує одинадцять центрів у різних містах України. Всі вони орієнтовані на роботу з дітьми вимушено переселених осіб і спрямовані на подолання травматичних наслідків війни, підвищення адаптаційних можливостей та м’яку інтеграцію у соціум.

Центри працюють за одними стандартами, хоча робота кожного має свої особливості. У порівнянні з іншими, найбільша кількість працівників Сєвєродонецького ПДД має музичну освіту. Звичайно, цей ресурс активно використовується ними в роботі. Тут досягнуто певного досвіду в ефективному застосуванні терапевтичних властивостей музики при роботі з дітьми вимушено переселених осіб шляхом використання унікального інструменту CampaNA.

CampaNA добре зарекомендував себе під час роботи з дітьми, які мають неврологічні порушення, відхилення у поведінці або знаходяться у стані нервового збудження, викликаного стресом або психологічною травмою.

Аніматор пропонує дитині зайняти зручне положення та самостійно виконати якусь мелодію. Грати можна руками або паличками. Мелодія народжується відразу. Виконавцю непотрібно більше року вчити ноти та вдосконалювати техніку гри. Ефект досягається миттєво, ситуація неуспіху неможлива. Навіть, коли вік дитини – 5 років, і вона ніколи не грала на музичних інструментах.

Відчуття перемоги та чарівна мелодія спонукають юного виконавця до експерименту: він починає використовувати різні стилі та техніку гри. Мелодії не повторюються. За висловом психолога, вони є проявом музики мозку кожного. Це не вигадка. Співробітники Сєвєродонецького центру дійшли висновку: складовою «чарівного ефекту» CampaNA є матеріалізація інструментом внутрішньої вібрації мозку і поява миттєвого корегування її через можливості інструменту.

Після гри на CampaNA емоційний стан вихованців простору помітно нормалізується. Перезбуджені діти заспокоюються, апатичні та в’ялі активізуються. Їх настрій покращується, думки впорядковуються, у них з’являється здатність до логічних відповідей.

У аніматорів та психологів центру психотерапевтичний ефект роботи з CampaNA не викликає сумнівів. Відмічено підвищену популярність цього інструменту серед дошкільнят і підлітків. Його використання допомагає працівникам простору надавати безкоштовну психосоціальну підтримку дітям віком від 1 до 15 років, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України.

Categories: Без категорії | Новини

Залишити відповідь