Image

Психологи Карітасу: мета — повернути дітям з буферної зони оптимізм і віру в себе

0 Comments

Минулого тижня психологи та соціальні працівники БФ «Карітас Краматорськ» напружено працювали в оздоровчому таборі на базі відпочинку «Старий замок». Спільними зусиллями вони зменшували рівень депресивного стану у наляканих війною дітей, надихали їх душі оптимізмом, повертали їм віру у власні сили.

Протягом 8-9 годин на добу увага досвідчених фахівців була зосереджена на 30 юних вихідцях з буферної зони, запрошених Карітасом для відпочинку в «Старому замку». Діти взяли активну участь в комунікативних іграх, розважальних заходах, тренінгах, малюванні та інших реабілітаційних заходах.

Вагоме місце в роботі працівників фонду традиційно займала арт-терапія, покликана залучити учасників до спільної праці, дати їм можливість проявити свої творчі здібності, досягти позитивного настрою. Так званий соціальний колаж передбачав створення колективних малюнків, які виконувалися не лише пензликами, але й долонями. Діти захоплено малювали дерево, яке символізувало дух колективізму, єдності родини, народжувало в їх серцях відчуття захисту та впевненості. Юних художників, які не приховували своє задоволення та радість, надихала професійна підтримка з боку працівників Карітасу.

З особливим піднесенням сприйняли підопічні фонду похід до загадкового мотузкового парку “Стрекоза”. Відвідування цього парку не було передбачено програмою відпочинку на базі. Карітас забезпечив фінансування, тому діти вперше у своєму житті занурились у мальовничий світ Святогір’я. Мотузковий парк дав їм змогу проявити свої фізичні можливості, дозволив відчути плече товариша та власну значущість, скласти іспит на самостійність. Шлях довжиною 3 км в один кінець і перебування в мотузковому парку діти сприйняли як небувалу подію у своєму житті. Похід викликав у них безліч позитивних емоцій. Повернувшись до “Старого замку”, задоволені діти висловили слова щирої подяки Карітасу за цей подарунок.

Працівники БФ “Карітас Краматорськ” за підтримки МБФ “Карітас Україна” та Caritas Austria здійснюють психосоціальну допомогу дітям з буферної зони в рамках реалізації проєкту “Охорона здоров’я та психосоціальна допомога вразливим групам населення, що постраждали в результаті конфлікту та мешкають на контрольованих урядом територіях та неконтрольованих урядів територіях Донецької і Луганської областей, Україна”.

Categories: Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X
%d блогерам подобається це: